Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Michal Beneš premiérovým vítězem Prosecké Xbowling Desítky

« zpět na seznam

31.1.2022

Michal Beneš premiérovým vítězem Prosecké Xbowling Desítky

Poslední lednovou neděli 30. lednadošlo i na start poslední z úplně nových turnajových sérií na Xbowlingu Prosek Duo a toProseckou Xbowling Desítku. Po smršti omluvenek z důvodu převážně poslední již skoro dva roky všeobecně známého příkoří nakonec cestu našla čtrnáctka hráček a hráčů. Turnaj je zařazen do kategorie B, dráhy se mažou před oběma kvalifikacemi i finále a je hrán americkým způsobem s klasickým počítáním. Hráčům je přiřazován pomocný handicup, jenž je připočítáván ke každé hře a to dámám 8 bodů, juniorům pod 15 let a seniorům nad 65 let 6 bodů a poté ještě všem výkonnostní z průměru ABL, případně ČBA za poslední rok, když ti s průměrem pod 175 mají k dobru 4 body, pod 150 bodů 8, stejně jako nezařazení.

Všichni zúčastnění odehráli v kvalifikaci 4 hry na součet na předem zvoleném párudrah. Ten pak určil pořadí po kvalifikaci, což bylo důležité z několika aspektů. Nejlepších 16 zúčastněných postupuje do následného finále a podle pořadí si sestupně vybírají dráhy. Po ukončené kvalifikaci se navíc losuje bonus tohoto turnaje a sice finanční prémie, když ze startovného každého hráče se odkládá 50,- Kč a výsledná cifra se dělí v poměru 50%, 30% a 20% pro šťastné vylosované. Tentokráte při nízké účasti se jednalo o cifru 700,- Kč, kterou si odnesli v hodnotě 140,- Kč Jakub Marek, 210,- Kč Jan Stupka a 350,- Kč připadlo Vladimíru Baborovskému.

Kvalifikaci samotnou ovládl Michal Beneš a neboť v podobném výkonnostním duchu pokračoval i ve finále, přes vystrkující růžky několika dalších hráčů se jim jej sesadit nepodařilo a tak historicky prvním vítězem Prosecké Xbowling Desítky se po zásluze stává Michal Beneš s krásným celodenním průměrem 200, 30 bodů. Stříbrný se drtivým finišem stal Luděk Hrnčíř a nadto si odnesl cenu i za Nejvyšší výkon večera, když ve finále dokázal zahrát 254 bodů, čímž premianta turnaje o tuto cenu připravil, když Michal byl autorem do té doby dvou nejvyšších náhozů daleko za dvoustovkovou hranici. Bronzový stupínek poté patří Stanislavu Ozimému, když ještě on měl součet tří finálových her bez pomocného handicupu605 bodů, čili více jak dvoustovkový průměr.Do hodnocené osmičky se sestupně zařadiliVáclavové Kouba i Janeček, Vladimír Baborovský, Josef Colon a JakubMarek. Poslední s vyhlašovaných cen si odnesla Hana Šulcová coby Nejlepší žena turnaje.

Všem, co dorazili, moc děkujeme za účast i fajn večer a budeme se těšit na únorovém pokračování série, která je již v neděli 13. února, navíc s pozdějšími časy kvalifikačních rund, když úvodní startuje v 18:00 a druhá v 19:30. Z organizačních důvodů a odehrání premiérového turnaje jsme k tomuto kroku byli nuceni přistoupit, čímž věříme, že hráčkám i hráčům vyjdeme vstříc a budou ku prospěchu věci. Všichni jsou srdečně zváni, taktéž (nejen) ti, co aktuálně přišli do kontaktu jakoukoli formou s dobou covidovou a zahrát si nemohli, ač by rádi. Obsazovačka na únorový turnaj je již aktuální a otevřena.

Váš Xbowling team - bowling Duo Prosek