Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Martin Palas s Dušanem Kovaříkem po Strašnických vítězí i na Proseckých dvojicích

« zpět na seznam

11.3.2023

Martin Palas s Dušanem Kovaříkem po Strašnických vítězí i na Proseckých dvojicích

V náhradním termínu na Mezinárodní den žen, se na herně Xbowlingu Prosek Duo ve středu 9. března, odehrála únorová Prosecká PopoDUOjka. Den si přišlo zpříjemnit bowlingem jedenáctka dvojic, takže všichni si odehráli v kvalifikaci šest her netradičním způsobem, kdy spoluhráči hrají jako hráč jeden a pouze se střídají na dráze při hře po každém frame.

Podle pořadí se poté utvořila dvě semifinále, kde nejprve své čtyři hry od nuly na součet odehrála lepší šestice a poté naopak ta méně úspěšná pětice. Zde již síto v podobě úspěchu a neúspěchu, tedy postupu či nepostupu, do finále zafungovalo, a tak trio nejméně úspěšných párů se již s turnajem rozloučilo. Nejblížepostupu, a tedy prvními nepostupujícími, cenou útěchy oceněnými, byli se součtem 668 bodů Jakub MarekBohumilem Brázdou. Tentýž součet měli i Michal BenešKarolínou Navrátilovou, ovšem neb měli vyšší jednotlivý výkon (rovných 200 bodů), právě oni byli naopak posledními finalisty.

Ve finále osmička nejlepších odehrála znovu od nuly na součet závěrečné čtyři hry a nejlepší formu i nejstabilnější výkonnost i souhru předvedli Martin PalasDušanem Kovaříkem, když zahráli 852 bodů a jako jediní se s přehoupli s průměrem přes dvousetbodovou hranici, a to jak ve finále (213 bodů), tak průměrem celodenním a to 202, 9 bodů. Po zásluze tak tento měsíc opanovali nejen Strašnické ProShop Dvojice, takProseckou PopoDUOjku. Druzí skončili s kuželkou pod dvou set bodovou finálou hranicí Lukáš ObrusníkEvou Kopeckou a na místě třetím poté Lukáš GurgulJakubem Novákem. Příčka bramborová patřila Václavu Kváčovi a Lukáši Jelínkovi, kteří si pro změnu odnesli ceny coby autoři Nejvyššího turnajového počinku hodnoty 266 bodů.

Druhý ještě v březnu hranýturnaj této série bude turnajem již regulérně březnovým a plánován je na poslední úterý v měsíci, tedy 28. března v klasických časech. Obsazovačka je již aktualizována a otevřena, takže případní zájemci se mohou přihlásit, když volná místa lze nalézt prozatím v obou kvalifikačních rundách.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek