Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Letošní první třístovka rovná se skleněná kuželka

« zpět na seznam

26.1.2022

Letošní první třístovka rovná se skleněná kuželka

V úterý25. ledna proběhlúvodníletošní turnaj celoroční série Prosecké Devítky na herně Xbowlingu Prosek Duo. Od nového kalendářního roku se hraje již pouze a jen (pro muže) dohazovaná a pomalu přes počáteční rozpaky silnějšího pohlaví získává stále více na oblibě. Turnaj přilákalsice (očekávaně) nižší účast než povánoční, když cestu přes souběžně hrané B finále jednotlivců ABL Středních Čech, jakož srážku s xtou mutací covidu jakoukoli formou, nakonec našlo28 hráček a hráčů. Ti se s vervou pustili do soutěžení, stejně tak sklizně Kofoloenergetických drinků, což byla cena za bonus turnajev podobě vložené červené kuželky mezi ostatní a v případě, že ta se postaví na pozici 1. kuželky a hráč docílí následným hodem čistého strike, je odměněn.

Všichni účastníciodehráli v kvalifikaci3 hry na předem zvolené dráze na součet, jenž určil pořadí pro nasazení dosemifinále. Podle umístění mělo dále postupovat 32 nejlepších, avšak díky účasti nižší a nadto dřívějším odchodu Marcelky Serbusové, postupovalo všech zbývajících 27 účastnivších se. Se součtem 726 bodů nadto vítěz kvalifikaceBohuslav Ondráček díky lichému počtu postoupivších měl cestu do finále vydlážděnou přímo.

SemifinálovéPlay Off, stylem klasického K.O. vyřazování, určilo dvojice podle pořadí po kvalifikaci sestupně 2. proti 26., 3. proti 25. atd. a taktéž podle umístění byli hráči nasazeni na dráhy. Odehráli pak dvě hry od nuly na součet a ten s vyšším postoupil do závěrečného finále. Při shodě poté rozhodoval vyšší jednotlivý nához a v konfrontacích muže se ženou zcela výjimečně gentlemanství navzdory měl výhodu muž, neb pánové svých striků musí dosahovat dohazováním, oproti tomu dámy již při shození devíti kuželek prvním hodem jsou bez práce a stresu. Jak již to bývá zvykem, došlo k několika překvapením a nějakým i pikantním soubojům turnajových vlčáků, avšak pro všechny bylo výhodou, že k přímo postupujícímu vítězi kvalifikace do finále přibyli i ti lepší ze semifinálových dvojiček. A to (ne)šťastných třináct. To značí, že pro doplnění plného počtu finalistů ještě z pozice Lucky Losera další dva hráči postupovali sice prohravší, avšak s nejvyšším součtem. A shodou okolností se jednalo o dvě z dam, když se součtem395 bodů na postup dosáhla minulá premiantka Štěpánka Rejžkovái s 393 bodyDagmar Vaněčková. Ta pak ve finále svůj součet dvou her ještě vylepšila, když 441 bodů sice stačilo jen těsně do TOP 10, avšak po zásluze se stala Nejlepší ženou.

Finále mělo vynikající úroveň, nebylo téměř poznat, kdo dociloval svých striků čistých či dohozených devítkových a průběžné pořadí nejen na čelních pozicích se přesýpalo jak dekorativní hodiny. Stejně tak to vypadalo, že Nejvyššího výkonu turnaje, jenž patřil hodnotou 280 bodů ještě z kvalifikace Petru Kaprálkovi, je předurčeno zůstat přeci jen tím nejhodnotnějším. Avšak hlavu si postavil a ji i šanci obrazně za pačesy poslední hrou chytilMartinRuss, který jen s několika přepisy docílil čisté hry a tedy náhozu 300 bodů. Stal se tak on držitelem tohoto ocenění a ba co víc, při součtu s první finálovou hrou 264 bodů mupatříi první letošní skleněná Prosecká kuželka za vítězství v turnaji. O 20 bodů méně poté zahrál stříbrnýJaromírMakovec a bronzovou cenu si odnášíDušan Kovaříkza 536 bodů. Bramborový stupínek obsadil Michal Beneš532 body a rovných 500 bodů měl ještěpátý Lukáš Gurgul. Do honorované osmičky pronikli ještě vítěz kvalifikaceBohuslavOndráček, EmilKrubert a JosefColon.

Na viděnou se těšíme na druhém pokračování turnajové série v úterý 22. února, kamje již obsazovačka aktuální. Zrovna tak všechny zveme z turnajů nejbližší, již tuto neděli 30. ledna, kdy svou premiéru zažije poslední z Proseckých klání a sice Prosecká Desítka, jak název značí turnaj kategorie B s počítáním klasickým, hraným americkým způsobem ve formátu 4 kvalifikačních a 3 her finálovým. Nadto bonusem turnaje v podobě měšce, co si dělí tři vylosovaní hráči každý měsíc. I tam je obsazovačkafunkční a několikero míst se ještě najde.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek