Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Létem přohřátí Homonauti vítězí na Devítkové Lize Mistrů

« zpět na seznam

18.9.2023

Létem přohřátí Homonauti vítězí na Devítkové Lize Mistrů

Finále Letní devítkové ligy družstev proběhlo znovu na pražském centru Xbowling Duo Prosek dne 17. 09. 2023. K účasti ve finálovém turnaji tzv. Devítkové Lize Mistrů, byli pozváni vítězové ze všech možných měst a center, kde se Devítková liga hrála. Nechyběli zástupci z Hluboké nad Vltavou, Benešova, Kutné Hory, Chomutova, Valašského Meziříčí, Tišnova, nově brněnský Bowling Kaštanka a pražských center Xbowling Žižkov a Xbowling Prosek Duo. Právo účasti měl i loňský vítěz Ligy Mistrů, tým Strikeland. Tím pádem bylo jasné, že bonusové místa bude mít právě Chomutovská herna odkud i přes potvrzení nedorazil tým Třináctá parketa a i přes potvrzení nedal vědět a udělal tak velkou černou tečku na letošním pohodovém finále.

Ve finálovém turnaji se odehráli tedy možná trochu ovlivněné zápasy, které hrál „každý s každým“ a mohlo to být třeba i jinak, kdy by byl plný počet družstev. Celkem přesvědčivě to v polovině hracího dne v tabulce po šesti odehraných zápasech měli našlápnuté hráči družstva Kaštanka (26 bodů), druzí byli Létem prohřátí Homonauti (23 bodů) a třetí Jizerský express (20 bodů).

V dalších pěti zápasech po mazací pauze se bojovalo až do předposledního kola a už právě díky nepřítomnosti Třinácté parkety bylo o vítězi rozhodnuto. Nakonec se po jedenácti odehraných zápasech se ziskem 44 bodů radovali z vítězství a putovního poháru s průměrem 622,91/hra družstvo z centra Xbowling Tišnov, tým Létem prohřátí Homonauti. Ten hrál ve složení Petr Šenk, David Zeman, Rostislav Červený a Tomáš Kubelka. O dva body méně měli na svém kontě v polovině hracího dne vedoucí Kaštanka, své zápasy odehráli s průměrem 634,55/hra, třetí se umístil tým Jizerský express, ti se zahráli průměr 623,45/hra.

Věcné a finanční ceny se rozdávaly až do pátého místa. Na čtvrtém místě se umístil tým CNC Produkt a páté místo brali Sněženka a machři, kompletní tabulka >> ZDE https://www.bowlingovaliga.cz/ligy/finale-cr-devitkove-ligy-2023?m=vysledky&r=0&pos=0

Ve vedlejších kategoriích LM byli oceněni:

-       Miroslav Mrocek – hráč s nejvyšším průměrem (237)

-       Dagmar Prokopová – nejlepší žena (193,86)

-       Nejvyšší náhozy  – 300: Miroslav Mrocek a Jindřich Vaněček.

Výsledkový servis >> ZDE https://www.bowlingovaliga.cz/ligy/finale-cr-devitkove-ligy-2023?m=informace&r=&pos=100

Váš Xbowling team - bowling Duo Prosek