Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Ladislav Jirků nejlepším na únorovém ProShop Senior Cupu

« zpět na seznam

27.2.2023

Ladislav Jirků nejlepším na únorovém ProShop Senior Cupu

Podruhé v únoru, avšak tentokráte na již regulérním turnaji tohoto měsíce, se v neděli 26. 2. sešla rovná dvacítka bowlingových nadšenců před půl stoletím a dříve narozených na pokračování série ProShop Senior Cupu na herně Xbowlingu Prosek Duo.

Klasicky si všichni odehráli tři kvalifikační hry a v součtu s dámským, věkovým i handicupu podle průměru z turnajového žebříčku vzniklé pořadí určilo deset dvojic do Play Off, kdy tentokráte do finále postupovalo nejen desatero vítězů, ale hned osmička, byť prohravších, ale s největším bodovým součtem. Znamenalo to jediné a sice, že do závěrečného finále se nepodívala pouze dvojice nejméně úspěšných. Vlastně jediný, když byť postupující, své účasti se zřekl VáclavKváča a tak černý Petr zůstal na jedinou a to Aničku Bajgarovou, která si odnesla aspoň cenu útěchy v podobě slevy na jakýkoli turnaj tohoto roku.

Semifinále se stejně jako finále hrálo na dvě hry, vždy od nuly na součet včetně handicupů. Turnaj znovu dokumentoval stále stoupající úroveň všech konaných na místní herně, takže se bylo skutečně na co dívat a zmínit je slušnost alespoň výkony 264 bodů Ladislava Jirků, 267 bodů Josefa Colona a zejména 277 bodů Vladimíra Mervy, jenž byl honorovaným Nejvyšším výkonem turnaje vůbec.Prvně jmenovaný svého počinku dosáhl jako jediný ve finále a když Ladislav Jirků přidal ještě 237 bodů, jeho součet 501 bodů bez jakýchkoli bonusových kuželek je úctyhodný a neznamenal ničeho jiného než vítězství v turnaji. Na pozici stříbrnékončí nejlepší hráč pořadí semifinálového Karel Samek se součtem 456 bodů a bronz bral Jaroslav Botor s 452 body. Do hodnocené osmičky patřili ještě Jaromír Makovec, Vladimír Merva, Josef Colon, Jan Štulc a Karel Jašek. Nejlepší ženu večera už představovat zřejmě netřeba, tou byla opět Krystyna Janočková.

Březnové pokračování je plánováno znovu přesně za měsíc a sice 26. 3. a obsazovačka je všem případným zájemcům startu již plně k dispozici.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek