Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

KK Ježci Jihlava završili vítězné tažení

« zpět na seznam

15.5.2024

KK Ježci Jihlava završili vítězné tažení

pondělí 13. května svůj závěrečný 4. hrací den jarní části 25. ročníku ABL odehrála na herně XbowlinguProsek Duo místní 4. liga a sice skupina A. Díky souběžně hrané druhé skupině B téže soutěže toto kolo odehrála na drahách 7. až 12. v rámci spravedlivé rotace obou lig.

KK Ježci Jihlava neponechali nic náhodě a ačkoli již dopředu bylo nad sluce jasné, kdo bude vítězem soutěže a jistojistým postupujícímdo 3. ligy podzimního pokračování sezóny, byli i tohoto večera družstev nejúspěšnějším, když získali 20, 5 bodu a jejich celkový součet se zastavil na bodech 76, 5. Potvrzení této skutečnosti nebylo ničím překvapivým a současně se jednalo vlastně o jediné mužstvo, co o nic nehrálo. Za to ostatní měli do posledních hodů plné ruce i hlavystarostí, boj se odehrál jak o umístění na druhém až čtvrtém místě, tak současně na chvostu tabulky.

Do večera závěrečného, byť pouze s jednobodovým náskokem vstupovali Copa Gold Team před duem MARPL BC19, respektive Cyklotron. Oba dva týmy však prvně jmenované ve stejném pořadí přeskočili a o pozicích na stupních nejlepších i těsně pod nimi rozhodl opravdu vždy jen jediný bodík. Naopak družstva V pohodě a Trosky si svá místa oproti zahájení závěrečných soubojů každého s každým prohodily, což bohužel pro Trosky znamená, že právě ony vyfasovaly příznačného Černého Petra a minimálně pro sezónu následnou se se 4. ligou loučí. Díky dvěma ligám stejné úrovně,a tedy dvěma přímým sestupujícím, páté družstvo v pořadí má jistotu udržení se, neboť si jako u nižších soutěží nemusí porovnávat konečný týmový průměr s nikým.

Na závěr soutěže jsme tradičně ocenili nejen všechna družstva podle pořadí, ale i autory nejvyšších i nejméně úspěšných výkonů všech večerů a rovněž Nejlepšího hráče, Nejlepší ženu i hráče Nejužitečnějšího. Všem statistikám vévodila ostřílená harcovnice, a to opora vítězného družstva Jitka Nosková. Pouze v kategorii užitečnosti se ji se17 body vyrovnala Monika Převorová (Copa Gold Team) a tak cenu za tuto kategorii si odnesla právě druhá jmenovaná.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek