Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Josef Colon ovládl dubnovou Proseckou Iron Desítku

« zpět na seznam

16.4.2024

Josef Colon ovládl dubnovou Proseckou Iron Desítku

O úvodní neděli čtvrtého letošního kalendářního měsíce se na herně Xbowlingu Prosek Duoodehrál rovněž čtvrtý letošní turnaj celoroční série jediného jednodenního turnaje nejvyšší kategorie A a sice Prosecká Iron Desítka. Pochopitelně se hraje americkým způsobem a na pokaždé jiném sportovnímmazacím modelu. Tentokráte byl aplikován model BANK 2 M4 čili tentýž, na němž se v úvodu roku zde odehrál i turnaj z kategorie nejvyšší priority a sice Prestige, ale zejména v tentýž den v dopoledních hodinách závěrečný hrací den Extraligy ČBL skupiny Západ o baráž.

Na turnaj i včetně premiérové páteční předehrávky, jenž již zůstane natrvalo, našlo cestu 39 hráček a hráčů a všichni jako obvykle měli v kvalifikaci možnost pětice her na při prezentaci vybraném páru drah. Nejlepší třináctka si poté zajistila přímý potup do finále, další osmička od místa čtrnáctého po jednadvacáté měla šanci na reparát v podobě jedné hry stále sice americkým způsobem, ovšem bez tréninku i pomocnýchhandicapů, a to sestupně nasazeni na dráhy, tedy v Desperátu. Trio nejlepších poté potupilo do finále rovněž, těmi šťastnými se stali Štěpán Blaška, Josef Vlček a Jaroslav Botor. Prvnímcenou útěchy alespoň oceněným nepostupujícím byl Jaromír Makovec, tutéž získal i Václav Kváča coby nepostupující do Desperáda. Ten ovšem opět z vlastní vůle, neboť již po kvalifikaci se dobrovolně s turnajovým pokračováním rozloučil.

Pro finále si podle dosaženého pořadí již dráhy postupující volí a hrají závěrečné dvě hry na součet od nuly včetně handicapů a zejména hry třetí, což je dosaženým průměrem her kvalifikačních. Zde opět dostál svého umu a znalosti Josef Colon, když vítězí se součtem 683 bodů před svým druhem nerozlučným Antonínem Matějkou a jeho 649 body. Bronzový stupínek patřil Jaroslavu Krupinskému díky 622 bodům. Dále se do hodnocené osmička dostali Albert Jarovský, s 1106 body oceněný vítěz kvalifikace Ondřej Trojek, Nejlepší žena turnaje Nela Capilová, Jan Štulc a Štěpán Blaška. Hned za nimi skončil vítěz doplňkové kategorie P165 Josef Vlček, druhou, P150 poté ovládl Karel Samek.

V mazací pauze po kvalifikaci se losoval tradičně finanční Iron Bonus Special, jehož hodnota byla na 4820,- Kč, avšak taženého výherního čísla 174 nikdo svým výkonem nedosáhl, obsah je tak přesunut opět na turnaj následný, jímž bude ve středu 10. dubna na sesterském herně Xbowlingu Strašnice pro změnu Strašnická Iron DUOjka.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, dvakrát Říčanské Iron Devítce, dvakrát Staršnickí Iron DUOjce, Strašnické Iron Devítce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 28 100,- Kč.

Příští turnaj série se uskuteční v obzvlášť sváteční neděli a sice 5. května na témže mazacím modelu, jako se bude hrát předcházející Finále ČR SBL. Jakmile bude mazací graf oznámen, zveřejníme jej i my. Obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek