Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Jizerský express Pražákům vypálil rybník

« zpět na seznam

1.9.2023

Jizerský express Pražákům vypálil rybník

Ve středu 30. srpna se odehrál závěrečný, a tedy finálový večer Letní Devítkové Ligy pro rok 2023 na herně XbowlinguProsek Duo. Oproti původním plánům odpadla díky pouze dvěma základním skupinám Finálová skupina B, a tak proběhlo pouze jediné a velké finále.

Tam se kvalifikovala družstva skončivší do místa čtvrtého v obou skupinách Y a Z, neboť jinakvítězný tým Notaxa K se své účasti z personálních důvodů zřekl. Zbylá sedmička družstev se zúčastnila ráda, a tak večer proběhl zcela bezproblémově, byť někteří zvolili pro doplnění sestav záskoků, leckdy velmi zajímavých.

Od počátku duelů každého z každým podle očekávání výborně hráli favorité základních skupin Notaxo B, své chtěli a říkali Nezmaři a překvapivě výrazně bodovali The Bowling Stones. Ovšem nejvyrovnanější týmové výkony podával severočeský Jizerský express, kdy hoši na pomoc přizvali pro změnu východočecha Adama Vondráčka a toto seskupení nakonec po zásluze s konečnými 26 body zvítězilo a tím se jim otevřela brána na Finále LDL celorepublikového, konajícího se opět na herně Xbowlingu Prosek Duo, a to v neděli 17. září.

Budou tak místní soutěž reprezentovat, šanci má i stříbrné Notaxo B, které v tabulce za vítězným družstvem zaostalo o pouhé dva body. Záleží však, kterak budou dle koeficientu rozdělena bonusová místa a zda se všichni právoplatnípostupující Finále republikového zúčastní. Bronz poté připadl mužstvu The Bowling Stones díky 17 bodům. Všechna družstva až do místa šestého si odnesla finanční ohodnocení a České koule na místě sedmém ceny tekuté. První trojice ještě při nejbližší příležitosti díky nesrovnalosti v propozicích dostane zpětně právoplatně náležící poháry za umístění.

Všem díky za účast nejen tohoto večera, ale i v základních skupinách během léta,Jizerskému expressu držíme palce při Celorepublikovém finále a s ostatními se těšíme na viděnou při dalších bowlingových nejen soutěžních příležitostech.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek