Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Jediná Devítka, kde se dá hodit 299…

« zpět na seznam

2.12.2021

Jediná Devítka, kde se dá hodit 299…

Ve středu 1. prosince proběhla premiéra Prosecké Xbowling DevítkySPECIÁL alias dohazované Devítky, kde ženy mají tu výhodu, že se jim po shození již devíti kuželek prvním hodem počítá, jak je u Devítkových turnajů zvykem, rovnou strike a dohazovat nemusí. Oproti tomu muži dohazovat musí a strike dosáhnou teprve po úspěšném dohozu. V opačném případě se jim počítá pouze 9 bodů. Jednalo se o turnaj zkušební a vložený mezi již rozběhlou sérii „klasické“ Prosecké Xbowling Devítky a byť byl vypsán jen týden před hracím dnem, nakonec cestu našlo krásných 24 hráček a hráčů a systém i průběh turnaje byl hodnocen kladně, takže pořadatel uvažuje od Nového roku 2022 o jeho pravidelné zařazení do bowlingového kalendáře.Po konzultaci a věcných připomínkám nadto s drobnou, ale o to podstatnější úpravou počítání, kdy docílí-li i muž třetím hodem v desáté hře devíti kuželek, je tento hod přepsán rovnou na strike.

Každý z účastníků odehrál v kvalifikaci3 hry na předem zvolené dráze na součet, jenž určil pořadí pro nasazení dosemifinále. Podle umístění si hráči volili od nejlepšího postupně dráhy, což je změna oproti turnaji zaběhnutému, kde jsou automaticky rozřazeni. Ještě než došlok semifinálovým bojům, losoval se BONUS turnajea sice MĚŠEC, do kterého bylo ze startovného i reenteru každého hráče vloženo 30,-.Losovanou částkou tak bylo 750,-Kč a po kvalifikaci čtyřiadvacátá úplná elévka turnajových zápolení Emilie Moláčková k údivu nejen vlastnímu vylosovala sebe samu… Blahopřejeme.

Semifinále, jenž bylo koncipováno pro 32 postupujících z kvalifikace, tak odehráli všichni přítomní na herně, když trio Pavla Černá, Martin Marouš a Vendula Šírová po svých úvodních hrách odjeli předčasně domů a čtvrtým, kdo již dále nepokračoval, byl bohužel i Lukáš Obrusník, který byl nucen ukončit své působení v turnaji již ve třetí kvalifikační hře vinnou zranění. Přejeme mu brzké rekonvalescence a návrat nejen na prkna bowlingových drah. Zbývající dvacítka poté odehrála dvě hry od nuly na součet a 16 nejlepších si tím otevřelo cestu do závěrečného finále.

I finále se obešlo bez jednoho z právoplatně postupujících, neb Daniel Muránsky zřejmě svým výkonům nevěřil a tak odjel dříve k domovu a nevědomky tak uvolnil své místo jedenadvacáté Lence Blažkové. Hrálo od nuly znovu na součet dvou her a zde se již rozhodovalo o celkovém vítězi. Z mnoha abonentů a favoritů postupně ambice i reálné naděje skomíraly každým dalším hodem a tak zcela opomenuta a nečekaně, o to však pevněji chytla svou šanci za pačesy Štěpánka Rejžková a opravdu po zásluze zvítězila díky finálovým hrám 263 a 234 bodů. Dlužno dodat, že se nenašlo jediného člověka, kdo by jí vítězství nepřál a sklidila opravdu upřímné a dlouhé ovace. Tím samozřejmě získala i cenu další a sice se stala Nejlepší ženou turnaje, ačkoli dlouho to vypadalo na Lenku Málkovou, které patřil tento primát po kvalifikaci i semifinále. Druhý končí poslední vítěz listopadové skleněné kuželky Václav Janeček (ve finále 478 bodů) a 463 bodů stačilo k pódiovému umístění ještě Marku Navrátilovi. Do hodnocené osmičky poté pronikli ještě Jaromír Makovec, Dušan Kovařík, Lenka Málková, Michal Beneš a Martin Palas.

Ohodnocen byl i autor Nejvyššího výkonu turnaje a ač jsme tentokráte žádnou „Devítkovou třístovku“ nezaznamenali, hned tři hráči dokázali zahrát 299 bodů. Těmi byli v kvalifikaci Václav Kváča s Martinem Palasem a v semifinále Dušan Kovařík. Ten dokonce absolutně čistou hrou a nebýt potvory „osmičky“ kuželky, jíž se z pindecku nechtělo, mohl se stát autorem čisté hry 300 bodů

 Na viděnou se těšíme na závěrečném turnaji v tomto roce, vklíněném mezi svátky Vánoční a příchodu Nového roku 2022 a sice naposledy coby středu jako hracím dnem a to 29. prosince 2021. Obsazovačka je již aktuální, velice solidně zaplněná, prosíme tak znovu hráčky či hráče, co by se v ní našli a věděli, že dorazit nebudou moci nebo chtít, aby dali včas vědět a uvolnili tím místo dalším potenciálním zájemcům. Závěrem všem děkujeme za dosavadní účast i přízeň a přejeme pokud možno klidný a zdravý nadcházející adventní čas bez shonu a nervů, šťastné prožití svátků Vánočních a na viděnou při shazování Ježíškových kilogramů či jen bowlingového potrénování a odreagování se tou nejlepší, turnajovou formou.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek