Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Je potřeba zabít…., část druhá, LEMURA

« zpět na seznam

28.2.2024

Je potřeba zabít….,  část druhá, LEMURA

neděli 25. února se v náhradním termínu odehrál letošní druhý turnaj Prosecké Iron Desítky na herně Xbowlingu Prosek Duo. Na tento jediný pravidelní turnajkategorie A dorazilo 33 hráček a hráčů a ti si tentokráte osahali a vyzkoušeli střední mazací model BANK 2M2, jenž byl plánován býti použit již v termínu původním.

Každý si jako obvykle na předem zvoleném páru drah odehrál pět kvalifikačních her a poté nejlepší třináctka postupuje přímo do finále a další osmička v pořadí má právo na jednu dodatkovou hru Desperáta, které se jako jediné hraje bez handicapu a tréninku, avšak jako celý turnaj americkým způsobem. Trojice nejúspěšnějších poté potupuje do závěrečného finále rovněž. Poprvé jsme posledníkvalifikační rundu rozšířili o jednoho hráče na každý pár drah, abychom tak vyšli alespoň trochu skutečně velkému zájmu o start na turnaji. Novinka se osvědčila, a proto ji necháváme i na další hrací dny již jako věc standartní.

Kvalifikaci nejlépe zvládlJosefColon a stal se tak oceněným jejím vítězem, naopak posledním, komu se podařil přímý postup do finále, byla, i díky odstoupení několika hráčů a zejména Václava Kváči, který se v pořadí pohyboval hodně vysoko, se součtem 871 bodů Lenka Blažková. Ta o jedinou kuželku poslala již do Desperáta Jaromíra Makovce, ovšem ten si hrou 191 bodů do finále cestu proklestil rovněž. Stejného výkonu dosáhl i David Rain a třetím postupujícím byla Nela Capilová, která si jej pojistila dokonce Nejvyšším výkonemcelého turnaje a sice 234 body.

Ve finále se hrají pouze dvě hry ve dvou hráčích na dráze, ovšem je k nim připočítávána mimo handicapu i hra třetí, průměrová kvalifikační. Nejvyššího součtu dosáhl Antonín Matějka a stal se tak únorovýmvítězem před Josefem Colonem a Nejlepší ženouturnaje, nadto třetí do party družstva Lemuři, KrystynouJanočkovou. Mnoho hráčů si již na hráče tohoto týmu brousí zuby, protože poslední dobou obsazují stupínky nejvyšší všech možných turnajů s železnou pravidelností…. Do hodnocené osmičky nejlepších dále patřili ještě Miloš Jirsa, Jiří Vrážel, Martin Palas, Josef Vlček a David Rain. Vítězi dvou oceňovaných doplňkových výkonnostních kategorií se stali v P150 Radek Rozporka a Miloši Jirsovi patřila P165.

V pauze mezi kvalifikací a finále se losoval tradiční finanční Iron Bonus Special, kterýbyl na hodnotě 3160,- Kč, avšak výkonu 232 bodů nedosáhl nikdo, a tak se přesouvá na následnýturnaj, jímž budou hned druhý den v pondělí 26. února na herně Bowlingu Vojkov Říčanské Iron Dvojice.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů, takže částka by se měla pohybovat v o dost vyšší hodnotě. Po již odehraných turnajích (Prosecký Iron Special, Prosecká Iron Devítka, Říčanké Iron Deítce a tomto turnaji) jsme díky Vám nasbírali již 8050,- Kč.

V pořadí třetí turnaj letošní série je naplánován již na příští neděli a sice3. března a obsazovačka sem je již otevřena i aktualizována. Hrát se bude opět na totožném mazacím modelu jako tentýž den v dopoledních hodinách hraná Extraliga ČBL, ovšem zde typ mazání bude zveřejněn až před samotným víkendem a jakmile se tak stane, budeme všechny účastníky obratem informovat rovněž.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek