Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Jaromír Makovec drží laťku i skleněnou Proseckou kuželku

« zpět na seznam

21.5.2022

Jaromír Makovec drží laťku i skleněnou Proseckou kuželku

Opět již tradičně, po Velikonočním odlehčeném pondělním turnaji, v úterý a to 17. května proběhl další turnaj série Prosecké Xbowling Devítky. Znovu tedy i pro mužskou část pokolení dohazovanou a pouze na 3 kvalifikační hry, oproti tomu v semifinále pro 32 nejlepších dvoukolové Play Off, kde se podle umístění po kvalifikaci potkávají sestupně 1. s 32., 2. s 31., atd.. Nezměnilo se však nic v oceňování, když na pět jakýchkoli striků v řadě autoru náležela sušenka a při dosáhnutí čistého strike s postavenou červenou kuželkou na pozici 1. kuželky poté energetický nápoj.

Tentokráte do vyřazovacích bojů při slabší účasti 28 hráček a hráčů zavítali všichni, nadto do následného finále měli cestu otevřenou nejen vítězi duelů, ale další dva sice z prohravších, ovšem s nejvyšším bodovým součtem. Takže o motivaci měli postaráno i ti, co měli smůlu či štěstí na soupeře z kategorie papírově nadupanějších. Již v kvalifikaci jsme byli svědky prvního maximálního devítkového výkonu 300 bodů, jehož pachatelem nebyl nikdo jiný, než Marek Navrátil a byl tak po zásluze odměněn. Po hříchu však zůstalo pouze u tohoto jediného počinu během celého turnaje. Ve finále bylo povícero hráčů k této metě blízko, avšak nikomu se do cíle dojít nepodařilo, přesto na co dívat se bylo. Nakonec stupně vítězů opanoval bronzový, věčně nespokojený, Petr Vrba, díky finálovým 198 a 290 bodům.

Stříbrný stupínek a současně cena pro Nejlepší ženu turnaje patřilaLucii Šalplachtové s výkony 256 a 241 bodů. A to považme, hrát vůbec neměla a přímo z tréninku se pouze na poslední chvíli posunula na vedlejší, tedy turnajovou dráhu. Potvrdila tím i trend letošního roku, kdy Nejlepší ženou se stává dáma poprvé účastnivší se. Vítězem se poté stal Jaromír Makovec, který poslední dobou figuruje na nejvyšších pozicích na všemožných Xbowlingovýchturnajích a to po výkonech 277 a 234 bodů, čímž si po zásluze odnáší Proseckou skleněnou kuželku za 1. místo. Do honorované osmičky se sestupně vešli ještě Andrej Paračka, Petr Pekár, druhá nejlepší žena Krystyna Janočková, Petr Ondrejec a třístovkařMarek Navrátil. Červnovou Devítku si všichni zájemci mohou přijít zahrát těsně před prázdninami a sice poslední úterý v měsíci, tedy 28. června v obvyklých časech, kam je obsazovačka již otevřena.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek