Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Jan Stupka vítězem březnové Prosecké Xbowling Desítky

« zpět na seznam

14.3.2022

Jan Stupka vítězem březnové Prosecké Xbowling Desítky

Neděle13. březnabyla naXbowlingu Prosek Duodnemjiž třetího letošního turnajeze sérieProsecké Xbowling Desítky. Jako jediný je zařazen do kategorie B, i tak se ale v rámci spravedlivých podmínek dráhy mažou před oběma kvalifikacemi i finále a je hrán americkým způsobem s klasickým počítáním. Hráči mají ke svým hrám ještě dopočítáván pomocný handicup, když jej ženy mají k hodnotě „ábéelkového“ přilepšení a senioři nad 65 let zrovna tak. Hráči s průměrem pod 175 bodů za poslední rok čtyři a pod 150 bodů osm dalších bodů ke hře.

Ačkoli se počet odhlášených i nově zaregistrovaných před zahájením měnil jako na houpačce a poté, co několikero hráčů nenašlo ani slušnost svůj nestart jakkoliv omluvit, nakonec cestu našlo stejně, jako při klání únorovém, 23 hráček a hráčů.Ti odehráliv kvalifikaci 4 hry na součet, nejlepší šestnáctka pakpostoupila do finále, kde odehráli stejným způsobem již pouze tři hry od nuly.Dle umístění k kvalifikaci si postoupivší sestupně vybírali dráhy pro následné vyvrcholení turnaje, avšak pořadí kvalifikace bylo důležité pro všechny pro losování bonusu tohoto turnaje a sice finanční prémie, když ze startovného každého hráče se odkládá 50,- Kč a výsledná cifra se dělí v poměru 50%, 30% a 20% pro šťastné vylosované. 1150,- Kčsi tak podělili Václav Janeček (575,- Kč),Václav Kouba (345,- Kč) aMartinKleinmans230,- Kč.

Pro něj to byla současně i obrazně cena útěchy, když se stal smutným prvním nepostupujícím do finále, neb jeho součet 693 bodů nestačil. Posledními šťastnými se stali svorně s 697 body úsměvně Michal Beneš Markem Navrátilem. Asi ještě teď doma probírají strategii, kterak se má hráti na jistotu postupu…

Finálebylo nejvyrovnanější za poslední dobu a i během postupně dohrávajících párů drah o vítězi nebylo nikterak rozhodnuto, nadto s pořadím vždy ještě lehce zamíchá dopočet pomocných handicupů. O Nejlepší ženě turnaje bylo rozhodnuto ještě před zahájením finále, když v nejlepší šestnáctce figurovala osaměláMiloslava Suchánková, odnáší si tedy ocenění a nadto se dokázala osmým místem dostat i do honorovaného celkového pořadí.  Po ní si ceny odnášeli vzestupněMarek Navrátil, Josef Colon, Vladimír Baborovský i Lukáš Gurgul.

Na stupínek bronzový se dokázal vklínitrekonvalescent Martin Palas při součtu 610 bodů, stříbro patřilo Václavu Koubovi za finálových 622 bodů.Ještě o 4 body více a to i přes nižší pomocný handicup pak zahrál a po zásluze zvítězilJan Stupka. Oceněným autoremNejvyššího výkonu turnajese poté díky hře z kvalifikace stal Lukáš Gurgul, když docílil pěkných 246 bodů.

Dubnové pokračování je přichystáno na neděli 10. 4., kam je již obsazovačka aktivní, budeme se tak těšit na jarní počasí a třeba i nové tváře tohoto turnaje.

Váš Xbowling team - bowling Duo Prosek