Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Historicky první Xbowling Prosecká Devítka kořistí Michala Havelky

« zpět na seznam

16.9.2021

Historicky první Xbowling Prosecká Devítka kořistí Michala Havelky

Ve středu 15. září se na Xbowlingu Prosek Duo uskutečnil premiérový turnaj série Prosecké Xbowling Devítky, když letos díky uzavřeným provozovnám a pomalejšímu rozjezdu běžného provozu, bowlingového světa nevyjímaje, konečně již jeho pořádání dostalo smyslu. V letošním roce se prozatím jedná o jednotlivé turnaje, od roku Nového poté již bude zaznamenáváno i jejich celoroční pořadí s velkým finále na samotný závěr. Turnaj je určen, jako většina podobně koncipiovaných, hráčům zkušenějším i začínajícím a nejinak tomu bylo tentokrát, když cestu si na hernu našlo solidních 22 hráček a hráčů. Uvidíme, jak tomu bude v dalších měsících, neboť spousta jiných zájem projevilo, avšak z důvodů zdravotních, pracovních či dovolenkových, popřípadě kolizí s termínem ABL nemohli.

Všichni odehráli v kvalifikaci 3 hry na zvolené si dráze na součet a poté přišlo na řadu nevyzpytatelné a adrenalinem protkané vyřazovací Play Off. Při tomto počtu hráčů se nejprve potkali po kvalifikaci skončivší od sedmého místa výše ve dvojicích 7. proti 22., 8 s 21. a tak dále. Na společné dráze odehráli dvě hry na součet a ten úspěšnější postupoval do druhého semifinálového K. O., kde již na své soupeře čekali i po úvodních třech hrách Ti nejlepší, tedy umístění po kvalifikaci na 1. až 6. místě. Neb se turnaj odehrává na osmi drahách, k šesti nejvýše umístěným postoupila z prvního semifinálového kola osmička vítězů duelů a do počtu šestnácti účastníků kola druhého je ještě doplnili dva, kteří sice prohráli, ovšem měli nejvyšší součet odehraných dvou her. Těmi byli s 438 body Michal Beneš a body 436 Martin Boháč. Podle umístění po kvalifikaci a tedy přesně daného postupového klíče na sebe leckdy narazili dvojice hodně zajímavé a prestižní a tak pro několik horkých favoritů se následné K. O. stalo opravdovým pohřebištěm nadějí. Po dvou hrách druhého Play Off, což již bylo v podstatě malým finále, vítězové zůstali na stejných drahách a po kratičké pauze již sami, coby finálová osmička, odehráli závěrečné dvě hry od nuly na součet o celkového vítězeturnaje.

Tím se nakonec stal po výborných výkonech a přes heroický finiš Dušana Kovaříka Michal Havelka díky výkonům 278 a 239 bodů a nenašlo se na herně člověka, jenž by mu to nepřál, zejména když se jednalo o jeho první získanou kuželku z jakékoli Devítky všech Xbowlingových heren. Dušan Kovařík končí tak stříbrný s výkony 217 a 297 bodů a bronz uzmul Martin Russ, který součtem 499 bodů zaostal o jedinou 1 kuželku za magickou hranicí průměrných 250 bodů. Přesto i on se stal malým morálním vítězem, když nebylo jasné, zda vůbec turnaj díky zdravotním omezením vůbec zahájí či dokončí… Kromě finálové osmičky si ceny odnesl znovu Dušan Kovařík, když jeho 297 bodů bylo Nejvyšším výkonem dne a mezi ženami byla, při neúčasti ve finále, Hana Matoušková a tak si na příštím turnaji jistě svou cenu vyzvedne.

Samotný turnaj probíhá odlišným hracím modelem, než jsou hráčky a hráči na zbylých Xbowlingových Devítkových turnajích po léta zvyklí a i z reakcí většiny zúčastněných se tento ústup ze stereotypu osvědčil ahráčům i díky drobných úpravách přijde k chuti všem…..

                Děkujeme za fajn večer, taktéž za trpělivost během turnaje, jenž se jako vždy vše nové, nevyhnul obrazných porodním bolestem a budeme se těšit jak s nimi, tak jinými potenciálními soukmenovci na dalším pokračování, když hrací den je povětšinou stanoven na každou druhou středu v měsíci, tentokráte na 13. října. Obsazovačka je již aktuální, upozorňujeme však na její úpravu, kdy jednotlivé kvalifikační rundy byly posunuty o hodinu později, tudíž na 17, 18 a 19 hodin.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek