Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Historicky druhá nejvyšší účast na Prosecké Iron Devítce

« zpět na seznam

22.2.2024

Historicky druhá nejvyšší účast na Prosecké Iron Devítce

úterý 20. února se odehrál na herně Xbowlingu Prosek Duo letošní druhý turnaj celoroční série Prosecké Iron Devítky, a to i s již využitou, nově zavedenou, kvalifikačnípondělnípřehrávkovou rundou. Ačkoli obsazpvačka byla prapůvodně ještě více zaplněna, nakonec i 49 hráček a hráčů, co si přišli zahrát je druhým nejvyšším počtu účastníků a vlastně vůbec nejvyšším při nemožnosti využití všech drah, kdy od letošní sezóny lze turnajově využívat pouze dvoutřetinová kapacita herny.

Díky i několika opakovaným startům jsme tak odpočtem ze startu každého vybrali 2600,- Kč, a tak po dvou odehraných turnajích (Prosecký Iron Special a právě Prosecká Iron Devítka) jsme nastřádali Charitě pro Evulku 4700,- Kč a to díky těm, co přišli a hráli, čímž již nynívšem patří velké díky.

V kvalifikaci si každý odehrál na předem zvolené dráze čtyři hry nedohazovaným devítkovým způsobem a od letošního roku nově pouze dvanejúspěšnější hráči mají zajištěn přímý postup do finále. Těmi byli s 996 body Emil Krubert a oceněný vítěz JosefColon s dokonce 1017 body. Další čtyřiadvacítka postoupilado vyřazovacích bojů semifinálových, kdy po mazací pauze sestupně na sebe naráží nejlepší s nejméně úspěšným a vítězi v součtu a porovnání dvou her pak postupují do finále. Ze všech prohravších pouze dva mají šanci s nejvyšším celkovým součtem postoupit coby Lucky Loser rovněž. Těmi šťastnými se stali Jaroslav Maňásek spolu s Jaromírem Makovcem, který v nervy drásajícím souboji sice těsně prohrál, ale ještě těsněji součtem 439 bodů o jednu jedinou kuželku do pozice oceněné první nepostupující odsunul Aničku Bajgarovou.

Pro finále si postupující podle semifinálového pořadí dráhy volí a od letoška se nehraje ve třech hráčích na dráze, ale pouze ve dvou. Hrají se stále dvě hry od nuly na součet, ale je k nim navíc ještě připočtena hra třetí, celodenní průměrová. Zde jsme byli svědky znovu velmi zajímavých, vyrovnaných a hodnotných výkonů, aby pak nejvíce štěstí měl a umu i pevných nervů prokázal Ondřej Kvasnička a se součtem 792 bodů si odnáší kromě mnoha jiných cen vítězství a svou první skleněnou Proseckou kuželku. Na stupínekstříbrný odsunul svého oddílového parťáka JakubaŠarišského, a to o pouhých 10 bodů. Třetí místo patřilo se součtem 753 bodů zástupci druhé nejpočetnější účastnivší se enklávy a sice Zelené síly, MartinuHypiusovi. Do hodnocené osmičky poté pronikli ještě Josef Colon, Antonín Matějka, Petrové Pekár a Vrba i Jaroslav Mańásek. Nejlepší ženou se stala jediná dámská finalistka KrystynaJanočková a autoremNejvyššího výkonu Jakub Marek, který již v kvalifikaci v pondělní předehrávce jako první zahrál maximální devítkovou hru hodnoty300 bodů. Alespoň pivní cenu si odnesli zbývající dva „třístovkaři“ a to Antonín Matějka i Martin Hypius.

Před semifinále se losovalfinanční IRON BONUS SPECIAL a ačkoli bylo opět taženo hodně hratelné číslo, výkonu 279 bodů v kvalifikaci nikdo nedosáhl, a tak se celý obnos výše 6310,- Kč znovu převádí na následný turnaj, jímž bude nejblíže ve čtvrtek 22. února na herně Bowlingu Vojkov turnaj kategorie B alias Říčanská Iron Desítka a kde i s předpokládanou účastí můžepřekonathranici7000,- Kč.  Příští turnaj série je naplánován klasicky na úterý a sice 19. března, kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek