Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Finále Summer Cupu odehráno a známe jednotlivé vítěze

« zpět na seznam

31.8.2021

Finále Summer Cupu odehráno a známe jednotlivé vítěze

Po celé léto si hráči mohli přijít zatrénovat na Summer Cup na domácím mazání, až se vše rozhodlo na nedělním finálovém hracím dni na Žižkově a také na Proseku. Turnaj je již minulostí s konečným počtem 120 hráčů. Nejdříve odstartovala Kategorie A a současně i Kategorie D pro 24 nejlepších hráčů a náhradníků za předem omluvené hráče. Po rozehřátí na ně čekalo rozřazení do pavouka play-off, kdy na sebe narazili 1. proti 24. V Kategorii B a C do třech rozřazovacích her nastoupilo 12 nejlepších, a zde na sebe narazil 1. proti 12..…….

Finále i play-off souboje se hráli, jako v kvalifikaci jedna hra na dráze, kam byli hráči určeni pavoukem a druhá hned na dráze vedlejší o to zajímavější bylo sledovat, kdo udělá jakoukoliv chybu, která rozhodla o pořadí. V hlavní Kategorii A si nakonec vítězství po finálovém součtu 449 bodů vybojoval Petr Mráček, který si tak odnesl hlavní cenu od partnera Krkonošského medvěda a to poukaz na 10 litrů libovolného piva a také poukazy na volné hodiny trénování. Na druhém místě skončil Petr Horáček se součtem 432 bodů, ten si odnesl také na ochutnání dva druhy piv a poukaz na trénink. A se třetím místem se musel spokojit Stanislav Semerák se součtem 429 bodů, opět si odnesl dva druhy piva a poukaz na trénování. Bramborovou příčku oceněnou další lahví piva si z tohoto turnaje odnesl Andrej Paračka se součtem 420 bodů. Po hlavní kategorii se rozhodovalo mezi hráči Kategorie B, kam postoupilo 12 hráčů, také se odehrály tři hry na rozřazení do play-off soubojů. Vítězství si připsal nakonec Pavel Harašta, který zahrál součet 434 bodů. Druhé místo si vybojoval Luděk Hrnčíř se součtem 406 bodů. Třetí skončil Petr Vrba, který měl 391 bodů. No a čtvrté oceněné místo si připsal Marek Navrátil se součtem 372 bodů.

Poslední letně prázdninovou neděli 29. srpna se na nově otevřeném bowlingovém centru Xbowlingu Prosek Duo odehrálo závěrečné zápolení těch nejlepších či nejšťastnějších letního tréninkového turnaje Summer Cup 2021, letos díky novému sponzorovi s dovětkem „Medvědí“. Po každodenních kvalifikacích, jak na obvyklém centru Xbowlingu Žižkov, letošní ročník zažila místo herny Strašnické, právě ta Střížkovská.

Dlužno dodat, že po počáteční sporadické účasti hráčky a hráči právě sem cestu nacházeli stále častěji a zvykli si na odlišné dráhy i prostředí a tudíž i zdejší výkony do celkového pořadí jednotlivých kategorií nakonec promluvily. V den finálový zkušenější hráče pánského pohlaví přivítalo centum Žižkovské, kde svá finále odehráli pánové spadající do kategorií A i BXbowling Prosek Duo hostil dámské finále kategorie C a jako první přišly na řadu nejlepší z kategorie D, tedy smíšené pro hráče se soutěžním průměrem nejnižším a současně jedinou smíšenou, kam spadají jak muži, tak ženy.

Do samotného finálového dne se mohlo kvalifikovat 24 těch během června až konce srpna nejúspěšnějších, avšak z různých důvodů nakonec svou účast potvrdila pouze sedmnáctka startujících a neb dorazili všichni, po odehrání třech kvalifikačních her první pětice postupovala přímo do závěrečného finále. Těmi byli nestárnoucí Jan Korynta, junioři Daniel MuránskýDavid Mojka i Julie Rácová. K nim pak i k údivu vlastnímu nováček Jindřich Valo. Ostatní si zahráli leckdy napínavé vyřazovací semifinálové souboje na součet dvou her podle umístění, kdy šestý narazil na sedmnáctého, sedmý na šestnáctého a tak dále, aby vítězná sedmička doplnila finálový počet na 12 účastníků.

Tu si poté zahráli po zvolení drah dvě hry opět od nuly o celkového premianta v této kategorii. Dlužno dodat, že i ve finálovém dni byli všem započítávány nejen pomocné handicapy, ale i za věk, ať už seniorský, tak juniorský. Ten pro zralejší hráče letos změn doznal, juniorský bude upraven až pro ročník následný a bylo tak znát, že při vyrovnaných zejména finálových hrách hrál roli dosti podstatnou. Nakonec se mezi trojici právě bowlingových nadějí dokázal vklínit pouze Petr Sojka, jemuž bohužel závěrečná hra již nevyšla podle představ a tak po zásluze končí bronzový s finálovým součtem 385 bodů bez pomocných kuželek navíc. Čtvrtá celkově a nejlepší ženou se stala Julie Rácová s 373 bodydruhý poté s 413 body David Mojka a vítězem se stal s 421 bodem Daniel Muránský.

Po kratičké pouze přišlo na řadu po kategorii D i finále prestižní kategorie C, tedy dámské. Zde startuje 12 nejúspěšnějších žen a juniorek po celoletních kvalifikačních konfrontacích a i zde jsme přivítali kompletní kvalifikované, byť mnoho výše umístěných v celkovém pořadí se finálového dne z různých důvodů neúčastnilo, avšak svou nepřítomnost oznámily již předem. Několika ženám se tak podařilo účastnit obou finále na herně Xbowlingu Duo Prosek a zejména pozdější překvapivá vítězka Táňa Dvornáková zúročila několik zdejších tréninků i kvalifikací, jakožto start finále i kategorie D.

Dvanáct dam si nejprve odehrálo své tři kvalifikační hry včetně pomocných i věkových handicapů na předem zvolených drahách, aby poté opět odehrály další dvě hry podle jejího pořadí již vyřazovacím způsobem, když první narazila na dvanáctou, druhá na jedenáctou a tak dále. V semifinále se dvě hry již hrály, stejně jako v kategorii D, na dvou drahách, když úvodní si hráčky odehrály na přidělené dráze a druhou na druhé z páru drah, kde svou první absolvovala jejich rivalka v boji o postup do velkého finále.

Znovu jsme byli svědky mnoha vyrovnaných duelů a zejména souboj Irena Straková versus Monika Semeráková byl ozdobou i dechberoucí a finále si při poměru 427 ku 419 bodům zasloužily obě, leč šťastnou byla pouze první jmenovaná. Finále už bylo opět od nuly a tudíž svou šanci chopily za vlasy i ty hráčky, jež se kvalifikovaly se štěstím, ale to kouzlem Play Off je. Nakonec bramborová si tekutou vzpruhu z Vrchlabské provinience odnesla Ingrid Liebichová – Fantová, která se v součtu výkonu a pomocných bodů jako poslední dostala přes hranici 400 a sice 402 bodůBronz bere čerstvá reprezentantka Česka Jitka Nosková za 424 bodůstříbro loňská vítězka a stále ještě juniorka Ema Iwazawa s 469 body (finálové hry 199 a 200 bodů) a poprávu ač nečekaně zvítězila Táňa Dvornáková se závěrečnými hrami 202 a 224 bodů, což dalo celkem 476 bodů.

Úroveň soutěže dokumentuje kupříkladu i celodenní průměr páru Irena Straková (194,70 bodů) nebo těsně v závěsu Inky Liebichové se 193,60 body. Všem děkujeme za účast nejen tohoto dne, ale po celé prázdniny a věříme v zachování přízně v již na dveře klepající nové sezóně ABL, jakožto soutěžích ČBA, turnajových sériích či třeba jen na řízených trénincích či návštěvách ze soudku zábavy a oddechu.

Nejvíce očekávané losování měšce, ve kterém bylo 20 350,- Kč se uskutečnilo po dohrané kategorii A. Nejvyšší částku 8 200,- si odnesl Miloš Jirsa, na druhou částku 5 150,- byl vylosován Teame Habtegabriel, částku 3 000,- si díky mnoha startům odnesl Petr Vrba a poslední dvě stejné částky 2 000,- si odnesli Luděk Hrnčíř a Šimon Bail. Všem moc díky za účast a těšíme se na další ročník.

Váš Xbowling team – bowling Žižkov a Duo Prosek