Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Filip Jiránek květnové stříbro pozlatil

« zpět na seznam

7.6.2024

Filip Jiránek květnové stříbro pozlatil

neděli 2. června s ještě májovou páteční předehrávkou 31. května šestý kalendářní měsíc a tím pádem i turnajový otevřela série turnajů Iron i na herně Xbowlingu Prosek Duo ta nejprestižnější a sice kategorie A Prosecká Iron Desítka. Tentokráte se hráči trápili na mazacím modelu, použitém ve dnech dřívějších zejména při Finále Celorepublikového SBL a sice BANK 1 MUTI M11. Účast byla dle očekávání nižší i díky SeniorskýmMistrovstvím ČBA dvojic, jakož klasickému rušení účasti Last Minute anebo nepochopitelné neúčasti bez omluvy, což bude zohledněno při přihlášeních a turnajích následných. I tak si na hernu v gardu letního počasí našlocestu 34 hráček a hráčů a jako obvykle si každýodehrál v kvalifikaci 5 her americkým způsobem na při prezentacivybrané dráze, tedy páru.

Klasicky nejlepší třináctka postoupil přímo do finále a dalších osm v pořadí mělo právo startu v dodatkovém Desperátu, jenž se hraje rovněž americkým způsobem, ale jako jediné bez tréninku a pomocných handicapů a účastníci jsou na dráhy nasazeni sestupně podle kvalifikačního pořadí. Díky tomu, že do finále přímo postupující Pavla Černá, hrajícípátečnípředehrávku, se finále již nezúčastnila, postupoval do finále ještě čtrnáctý v pořadí a do Desperáta tak nejen dvacátý druhý, ale dokonce až dvacátý pátý, protože ani Lenka Málková, Jiří EgertiMatěj Červený, jinak právoplatní Lucky Loseři, v turnajidále nepokračovali. Cena coby prvnímu nepostupujícímu z kvalifikace tak nakonec připadla Jaromíru Makovcovi a jak se ukázalo, druhá za nepostup do finále Josefu Vlčkovi, a to díky jediné kuželce. Právě ta jedna navíc rozhodla o postupu pro Davida Raina, dalšími šťastnými byli ještě Michalové Havelka a Šalkovič.

Pro finále o podle předchozích výkonů hráči již dráhy opět vybírají k obrazu svému a hrají se závěrečné dvě hry na součet od nuly, k nimž je připočítávána hra třetí, jenž je průměrem kvalifikačního výkonu. Zde nejlépe zahrál Filip Jiránek, který se součtem 627 bodů vítězí a jedinou příčku zlepšil své umístění z turnaje květnového. Na stříbrný stupínek se proházel oceněný autor Nejvyššího výkonu dne hodnoty 253 bodů Jakub Šarišský a bronz bere Albert Jarovský. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili ještě Nejlepší žena turnaje a současně i vítězka doplňkové výkonnostní kategorie P150 Hana Šulcová, Zdeněk Hrobský, Jan Štulc, vítězka kategorie P165 Miloslava SuchánkováiDavid Rain. Oceněn byl ještě vítěz kvalifikace, jímž se se součtem 987 bodů stal Josef Colon.

Losován byl i finanční Iron Bonus Special a ačkoli bylo taženo číslo realistické, výkonu 224 v kvalifikaci nikdo těsně nedosáhl, a tak je celý obsah 3850,- Kč přesunutý na turnaj následný, jímž bude ve středu 5. června na sesterské herně Xbowlingu Strašnice turnaj netradičních dvojica siceStrašnická Iron DUOjka a kde se v součtu s předpokládanou účastíbude hrát o přibližně 4300,- KčPříštíturnajsérie je plánován na druhou neděli úvodního prázdninového měsíce a sice na 14. července s výjimečně již čtvrteční předehrávkou, tedy 11. července díky kolizi s Mistrovstvím Republiky zrakově indisponovaných.Přitomto turnaji již každý z odvážlivců získá už jen příchodem, drobný bonus jako podporu pitného režimu, a to dle výběru jak alko tak nealko nápoje a další překvapení.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek