Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Fantastičtí Václav Kváča s Lukášem Jelínkem na ProseckéPopoDUOjce

« zpět na seznam

29.10.2023

Fantastičtí Václav Kváča s Lukášem Jelínkem na ProseckéPopoDUOjce

úterý 24. října se odehrál letošní desátý turnaj, ovšem do celoročního pořadí započítávaný již jedenáctý, série Prosecké PopoDUOjky na herně Xbowlingu Prosek Duo. Jedná s o turnajkategorie Cnetradičních dvojic, bez jakýchkoli pomocných handicapů s libovolným složením spoluhráčů a tím, že se hráči hrají coby jeden a střídají se po dobu celého turnaje po každém frame pravidelně, pouze každou novou hru si mohou pořadí vyměnit.

V kvalifikaci si na při prezentaci zvolené dráze odehrají úvodní blok šesti her a následné pořadí určí postupující do semifinále. Tam se kvalifikuje 16 nejlepších párů, a protože tentokráteodhlášení i nižší zájem o start byl celkem výrazný, konečná účast 13 dvojic znamenala semifinálovou účast pro všechny příchozí.

Nežli došlo k semifinále, kde nastoupí podle pořadí a na dráhy jest nasazena nejdříve lepší osmička a poté zbytek startovního pole, byl losován tradiční, po všech pořadatelem konaných turnajích, finanční IRON BONUS SPECIAL. Díky převáděné částce a zdejší účasti se losovalo o 2760,- Kč, avšak taženého výkonu 208 bodů nikdo nedosáhl, takže se obsah přesouvá na turnaj následný, jímž je znovu na téže herně Československý Xbowling Iron Special v termínu 27. až 29. října a kde se ze startu i opakovaného každého účastníka přičítá rovnou 30,- Kč čili s předpokládanou účastí se bude hrát o zhruba 3700,- Kč.

V semifinále již dvojice hrají pouze kvartet her, a to od nuly na součet a zde nejlepších osm párů poté postupuje do finále. Šťastnými posledními postupujícími byli s tímto počinkem již nepočítající pánové Luděk Hrnčíř a Martin Kleiman se součtem 667 bodů, oproti tomu o tři kuželky méně již znamenalo stopku a alespoň cenu útěchy pro pár první nepostupující, jímž byli Matěj Červený Davidem Šotou.

Ve finále se odehrálo závěrečné čtvero her opět od nuly na součet a zde si již postupující dráhy podle pořadí semifinálového volí. Zcela famózně turnajem prošli a deklasovali zbytek startovního pole Václav KváčaLukášem Jelínkem, když jejich celodenní průměr se zastavil na úctyhodných 223,30 bodech a ve finále zahráli dokonce nádherných290 bodů. Zcela po právu si zasloužili nejen ceny coby autořiNejvyššího výkonu turnaje, ale zejména jako vítězi říjnového dýchánku. Na místě stříbrném skončili Ondřej KvasničkaJakubem Šarišským a bronz patřil páru Bohumil Brázda a Jakub Marek.

celoročním pořadí patří vedoucí postavení zrovna tak vítězůmturnaje, na stříbrné pozici jsou před závěrečnými letošními dvěma turnaji Dušan KovaříkMartinem Palasem a bronzový stupínek si upevnili Bohumil Brázda a Jakub Marek.

Příští, letošní předposledníturnaj je po úpravě termínu až v měsíci prosinci a sice 5. 12., kam je již obsazovačka otevřena a upravena. Závěrem je potřeba zmínit i bonusovou losovanou cenu, jímž byl poukaz na bowlingové vybavení v hodnotě 1000,- Kč do ProShopu Jana Macka a jejími majiteli se stali Ondřej KvasničkaJakubem Šarišským. Velké poděkování patří rovněž Michalu Benešovi a pekárně Sarnia za opět velké množství chutných sladkých donatů pro všechny účastníky.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek