Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Extřetiligová družstva potvrdila svou kvalitu

« zpět na seznam

8.9.2021

Extřetiligová družstva potvrdila svou kvalitu

První hrací den restartované podzimní části 21. ročníku ABL odehrála v pondělí 6. září na zrekonstruovanéherně Střížkovského Hotelu Duo a sice díky novému provozovateli Xbowlingu Prosek Duo místní 4. liga ABL. Pomineme-li Extraligová utkání ČBA a finálové dny Juniorské ligy, Prestige i letního Summer Cupu, vlastně tato liga měla privilegium otevřít novou a snad již kompletní sezónu Amatérské bowlingové ligy.....

Po dlouhých bowlingových nejen prázdninách se s porcí šesti duelů každého týmu s každým popasovali jednotliví účastníci různorodě, na některých byla znát nerozehranost a nervozita, jiní svůj kumšt anebo štěstí všanc dát dokázali. Nejvíce vidět byla dvě mužstva léta okupující minimálně třetiligové břehy a to v naposlední chvíli poslepované sestavě hrající Xbowling Prosek Duo a SMASH. Obě seskupení ostatním odskočila a bonbónkem hracího dne bylo, že jejich vzájemná konfrontace připadla nevědomky až do kola úplně posledního, kde se rozhodovalo o průběžném leaderu soutěže.

V lepší pozici stáli před úvodními hody dle názvu domácí borci, kteří se do čela tabulky propracovali druhého kola a vévodili jí po celý večer. Avšak poslední překážku v podobě rivalského SMASHe překonat nedokázali a vlivem smůly i dámského handicupu nakonec odešli překonáni poměrem 1:4 a aktuálně jim ze stříbrného stupínku na samotný Olymp chybí při zisku 21 bodů pouhopouhý jeden další. Mají však Nejvyšší týmový průměr soutěže 535,33 bodů, jakožto jediný nához nad magických 600 bodů a sice rovnou krásných 653 bodů. Ve svém středu mají prozatím i dva Nejlepší hráčea sice Marka Navrátila díky průměru 192, 80 bodů a Bohumila Brázdu s dokonce 193,25 body. Ten je současně i autorem Nejvyššího výkonu večera vůbec a to hodnoty244bodů, jímžse jako jediný zapsal i do Silver VIB Clubu.Na bránu tamtéž výrazně poklepal i Marek Navrátil za hru 224 bodů. Nejlepší ženou je Petra Leskotová z vedoucích SMASHprůměrem 174, 40 bodů a je rovněž i hráčem (hráčkou) Nejužitečnějším, neb coby jediná dokázala svému týmu vyválčit 5 bodů.

Druhý hrací den je na pořadu znovu úvodní pondělí v měsíci, tentokráte tedy 4. října a na stejném místě i stejného času a sice od 18:15.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek