Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Derniéra ProShop Senior Cupu patřila seniorům

« zpět na seznam

19.12.2023

Derniéra ProShop Senior Cupu patřila seniorům

neděli 17. prosince jako poslední předvánoční turnaj proběhl na herněXbowlingu Prosek Duo ten určený hráčkám a hráčům dosáhnuvším minimálně půlstoletí života a sice ProShop Senior Cup. Jednalo se o dvanáctý, tedy letošní závěrečný turnaj celé série a současně i derniérový vůbec na této herně, když od nové sezóny se stěhuje na sesterskou hernu Xbowlingu Strašnice se stejným hracím nedělním podvečerem, a to pod názvem Strašnický Iron Senior. Chápeme i z reakcí přítomných hráčů, že lokalita herny spíše odrazuje, než láká, avšak z důvodů veřejně tajených, ovšemvelice dobře známých bude dosud využívaná herna komerčními turnaji termínově neobsaditelná a proto jsme museli k tomuto nepříjemnému kroku přistoupit. Věřím však, že soutěžící si nakonec na nově využitou hernu cestu najdou, situaci pochopí a nadto, kterak bylo zmíněno, dráhy i prostředí bude patřit pouze jim a nebudou rušeni žádnou hlučnoua nedisciplinovanou komercí dětských oslav nevyjímaje.

Na závěrečný prosincovýturnaj dorazila devatenáctka nevěrnějších účastníků a to znamenalo, že po třech kvalifikačních hrách na při prezentaci vybrané dráze každý odehrál úvodní tři hry. V součtu s pomocným handicapem, čítající dámský, věkový a turnajově výkonností podle pořadí se na čele usadil Josef Dušek a díky lichému počtu odehravších měl privilegium přímého postupu do finále. Ostatní odehráli semifinálové Play Off na součet dvou her, kde jsou podle pořadí hráči nasazováni na dráhy a hrají proti sobě ti nejvíce s naopak nejméně úspěšnými. Vítězi postupují do finále a k nim se tentokrát dva z prohravších s nejvyšším součtem přidali rovněž. Těmi vyli Krystyna Janočkováa Vladimír Baborovský. Naopak první nepostupující s alespoň cenou útěchy turnaj opustil Miroslav Jiránek.

Před semifinálovými souboji se losoval pravidelný finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž byl ve výši 1390,- Kč. Taženo bylo číslo 133, avšak tohoto výkonu nikdo nedosáhl, tudíž se obsah měšce přesouvá na turnaj následný, jímž bude opět na herně Xbowlingu Prosek Duo netradičně a výjimečně ve čtvrtek 28. prosince Vánoční Prosecká Popo Devítka, kde se rovněž prémiově bude bonus navyšovat ne obligátně o 20,- Kč, ale rovnou o 30,- Kč za start i případný opakovaný každého z účastníků a tak při předpokládané účasti se může hrát minimálně o krásných 3200,- Kč, což případnému vítězi přinese již pěkný povánoční dárek.

Finále se hraje znovu od nuly na součet a sice dvou her a zde si postupující podle pořadí semifinálového dráhy již sami volí. Nejvíce se zadařiloHaně Šulcové, která se podruhé tento týden stala Nejlepší ženou turnaje po Vojkovské Devítce, kde celkově skončila čtvrtá, dnes se už posunula na stupně nejlepších, a to přímo na samotný vrchol, když její součet byl 422 bodů a o pět kuželek poráží druhého kvalifikačního premianta Josefa Duška. Pozice bronzová poté patřila Miloši Jirsovi a do hodnocené osmičky nejlepších zavítali ještě Miroslav Holoubek, držitel Nejvyššího výkonu turnaje s 232 body Albert Jarovský, Jan Štulc, Ladislav Jirků i Krystyna Janočková.

Jak bylo již zmíněno, nová turnajová série roku 2024zahajuje na herně Xbowlingu Strašnice a sice v neděli 7. ledna, kam je již obsazovačka otevřena. Zde proběhne i vyhlášení a ocenění konečného celoročního pořadí roku 2023, kde se vítězem stává při alespoň jednom startu ze 46 hráčů s 341 bodem ze sedmi nejlepšími započítávanými účastmi Petr Pekár před LadislavemJirků s 328 body a Vladimírem Baborovským s body 318. Čtvrtý Jan Štulc poté má na svém kontě pouze dvoubodovou ztrátu na trio nejlepších.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek