Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Červnový ProShop Senior Cup ovládli letití senioři

« zpět na seznam

18.7.2023

Červnový ProShop Senior Cup ovládli letití senioři

V neděli 16. července se odehrál šestý letošní, a tedy teprve červnový turnajceloroční série Proseckého ProShop Senior Cupu. Tento termín byl původně určen turnaji již červencovému, ale z organizačních důvodů došlo k jeho posunu, a tak tentokráte proběhl ten právoplatný červnový. Červencový bude následovat v rychlém sledu a sice poslední neděli prvního prázdninového měsíce a to 30. července.

Cestu si v opravdu příšerně parném počasí našlo nakonec stejný počet hráček a hráčů, jako na bowlingových radovánkách květnových a tedy osmnáct, když někteří po delší odmlce či dokonce premiérově. V kvalifikacisi všichni na dráze dle vlastního uvážení odehráli trio úvodních her, jejichž součet včetně pomocného handicapu, čítající dámský, turnajově výkonností a seniorský, určilo pořadí pro nasazení do semifinálového Play Off, kde na sebe naráží čtyřiadvacítka postupujících.

Před tím se ovšem losoval i zde poprvé finanční, po turnajových sériích hraných na hernách Xbowlingu Prosek Duo, Xbowlingu Strašnice a Bowlingu Vojkov cyklující IRON BONUS SPECIAL. Jeho výše byla převodem z předchozích jiných turnajů a účastí zde na losované dvoutřetinové výši 1150,- Kč a když taženo bylo číslo 193 a právě tohoto výkonu byl autorem Michal Havelka, on s příjemným přilepšením odcházel později k domovu. Na další turnaj, jíž je již v úterý 18. července tentokráte na herně Xbowlingu Strašnice Strašnická Popo Devítka se tak přesouvá zbývajících 580,- Kč a v součtu s předpokládanou tamní návštěvou a tím, že ze startu i opakovaného každého hráče se navyšuje o 20,- kč, lze očekávat los o zhruba 1000,- Kč.

Semifinále tedy odehráli všichni zúčastnivšíse, a tak sestupně na sebe narazili po kvalifikaci první s osmnáctým, druhý se sedmnáctým a tak dále. Hrají se dvě hry od nuly a v součtu s handicapem ten lepší postupuje do finále. Neb ve vyřazovacích duelech se potkalo devět párů, ještě tři hráči, co sice neuspěli, ale měli nejvyšší bodový součet, se probojovali tamtéž. Těmi byli Antonín Matějka, Krystyna Janočková i Karel Samek. První nepostupující byla Anička Bajgarová, a tak si alespoň cenu útěchy v podobě slevy na jakýkoliv turnaj odnesla.

Pro finále si postoupivší dráhy již dle pořadí volí sami a hrají opět dvě hry od nuly na součet včetně handicapů o celkového vítěze. Tentokráte do pořadí více jak jindy promluvily vysoké přičítané body, a tak svého druhého životního vítězství dosáhl Josef Dušek s finálovými 432 body před stříbrným Antonínem Matějkou a jeho 411 body. 406 bodů potřeboval k místu bronzovému Karel Samek. Do honorované osmičky se sestupně vešli ještě po polovině roku leader celkového pořadí Jan Štulc, JaroslavBotor, Nejlepší žena turnaje Jana Marešová, KrystynaJanočková i autor Nejvyššího výkonu Petr Pekár, když v kvalifikaci zahrál 246 bodů.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek