Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

BHC s přehledem vítězem 8. ligy Proseku

« zpět na seznam

29.5.2024

BHC s přehledem vítězem 8. ligy Proseku

neděli 26. května se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál jarní závěrečný, tedy 4. hrací den 25. ročníku ABL v místní 8. lize Proseku. Ačkoli karty v tabulce byly celkem jasně dány, přeci jen k několika změnám došlo, a to vinnou nejen momentální herní pohody a štěstí nastoupivších družstev, ale i již regulérním příchodem letního počasí a zejména pro většinu více či méně sportovně založeného národa souběžně hrané finálové utkání letošního Mistrovství světa v ledním hokeji, pořádaného v naší zemi a nadto s účastí, nakonec zlatemposvěcenou, i Českého národního týmu.

Zájem o bowling proto v některých z družstev logicky šel pro tentokráte trochu stranou a rovněž závěrečné vyhlašování výsledků a oceňování konečného pořadí i individuálních i týmových výkonů bylo trochu slušně řečeno, z pochopitelných důvodů netradiční. Nicméně jako obrovští favorité triumfu a současně i přímého postupu do vyšší, tedy 7. místní ligy ABL zahajovalo mužstvo BHC, které svou dominanci jen potvrdilo, k čemuž jim postačilo 64 bodů. Druhý končí Shazam s 55, 5 bodem, když promožnou účast v téže lize musí počkat na dohrání právě sedmé ligy, aby si mohli porovnat konečný týmový průměr s družstvem skončivším na předposledním, tudížpátém místě. Ten lepší má poté právo startu v lize vyšší a naopak. Nebýt absence úvodního hracího večera, právě oni mohli pomýšlet na prvenství ve skupině a přímý postup.

Místo třetí patří týmu Flowci s půlbodovou ztrátou nastupínekstříbrný, když obě tato družstva kola závěrečného dokázala přeskočit a z medailových pozic na nepopulárníbramborovou odsunout Smrkováky. Na chvostu tabulky Kulový blesk 2.0 zle dotíral na Lajny a stahoval každým kolem jejich náskok, avšak nakonec stíhací jízda s končila nezdarem a dvoubodovým deficitem, a tak prvně jmenovaní sestupují do 9. ligypřímo a Lajny bohužel rovněž, neboť jejich týmový průměr 374, 40 bodů je o dost nižší týmu Balls of Gods ze souběžně hrané a dohrané 9. ligy na místěstříbrném a jejich 405, 89 bodů.

Nejvyššího výkonu kola dosáhl s 223 body Jiří Drbohlav (Kulový blesk 2.0) a stal se současně se 17, 5 bodem ihráčem Nejužitečnějším celkově.Spencer Menlove (Shazam) pakdíky průměru 173, 25 bodůNejlepším hráčem soutěže,ženám vládlas průměrem 137, 09 bodů jeho oddílová kolegyně Jana Lišková.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek