Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

Albert Jarovský listopadovým Proseckým Seniorem

« zpět na seznam

21.11.2023

Albert Jarovský listopadovým Proseckým Seniorem

neděli 19. listopadu se odehrál letošní předposlední turnaj série ProShop Senior Cupu na herně Xbowlingu Prosek Duo a je otázkou, zda prosincový poslední nebude zároveň i derniérovým úplně. Vše se rozhodne v dnech následných. Tento turnaj, určený pro hráče a hráčky dosáhnuvších věku minimálně padesáti let si přišla zahrát tentokrát rovná dvacítka dříve narozených bowlingových nadšenců.

Největší obdiv zaslouží za oddanost zřejmě Petr Pekár, který v odpoledníchhodinách, které se reálně projevily jako podvečerní, navštívil další ze zastávek prestižní série Prestige, nakonec přes původní velkou časovou rezervu díky shovívavosti soupeřů i pořadatele stihl alespoň závěr závěrečné kvalifikačnírundy, a tak i on mohl, byť sám na dráze, absolvovat své tři kvalifikační hry. I díky tomu, že se sklus snažil dohnat, zahrál, jak se později ukázalo, dokonce Nejvyšší výkon turnaje a sice hodnoty 243 bodů.

Po kvalifikaci následovalo vyřazovací Play Off na dvě hry včetně pomocného handicapu, kde jsou na rozdíl od kvalifikace i finále, kde si hráči dráhy vybírají sami, na dráhy nasazováni a hraje proti sobě nejvíce úspěšný s tím nejméně. Díky předčasnému odstoupení z důvodů pracovních Jana Stupky byl počet hráčů lichý, a tak vítěz kvalifikace Josef Colon (se součtem 633 bodů) měl zajištěn přímý postup do finále. Ostatní se o postup tamtéž museli hrou poprat, a kromě vítězů jednotlivých semifinálových duelů díky účasti ještě dva z těch, co sice museli hlavou sklopit, ovšem měli nejvyšší bodový součet, postoupili rovněž, aby doplnili dvanáctičlenné finálové pole. Těmi šťastnými byli Miroslav Holoubek a Karel Samek. Nejblíže postupu byl Josef Dušek, a tak byl oceněn aspoň cenou útěchy.

Před finálovým rozuzlením se losoval tradiční finanční IRON BONUS SPECIAL a generátorem náhodných čísel bylo jako výherní číslo vybráno 122, ovšem přesně tolik bodů nikdo zahrát nedokázal, takže se navýšený obsah měšce ve výši 6300,- Kč přesouvá na nejbližší následný turnaj, jímž je v úterý 21. listopadu na herněXbowlingu pro změnu Strašnického,a toStrašnická Popo Devítka. Tamse ještě díky předpokládané účasti navýší na bezmála 7000,- Kč. Šťastnou byla alespoň Miloslava Suchánková, kteráse stala losovanou majitelkou nového nástěnného kalendáře na rok 2024 s bowlingovou tématikou coby bonus od pořadatele turnaje.

Ve finále se hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet a zde nejvíce umu i štěstí měl Albert Jarovský, který se tak stává vítězem se součtem 449 bodů před 440 body Ladislava Jirků. O pozici bronzové musel dokonce rozhodnout vyšší jednotlivý výkon při shodném součtu 424 bodů, a tak tím šťastnějším a bronzovým byl Jaroslav Botor před Petrem Pekárem. Do hodnocené osmičky patří dále Josef Colon, Nejlepší ženaturnajeAnna Bajgarová, Vladimír Baborovský i Jan Štulc.

celoročním pořadí se na vedoucí pozici udržel Petr Pekár s 341 bodem před loňským vítězem Ladislavem Jirků s body 328, třetí je Josef Colon díky 313 bodům a dvěma k dobru na čtvrtého Jana Štulce. Závěrečný turnaj roku je plánován na tradiční neděli a sice 17. prosince, tak věřme, že doba předvánoční hráčky a hráče neodradí, naopak v tomto obvyklém shonu se přijdou třeba i bowlingem odreagovat a odpočinut. Tam uvidíme, kterak dopadne i pořadí celoroční, kdo ještě vylepší své bodové zisky při odpočtu těch nejméně úspěšných či doplní rámec sedmi bodovaných účastí.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek