Xbowling Prosek, Praha 9

Online shopOnline rezervaceFacebookInstagram

608 300 359

A pak že Netradiční dvojice na Proseku netáhnou…

« zpět na seznam

28.4.2023

A pak že Netradiční dvojice na Proseku netáhnou…

Poslední dubnový úterní večer patřil na herně Xbowlingu Prosek Duo čtvrtému letošnímu turnaji celoroční série Prosecké PopoDUOjky. Tentokráte si přišel zahrát opět rekordní počet dvojic, a to hned rovná dvacítka, když nějaké byly v pozměněném složení, jiné startovaly úplně poprvé.

Každý z párů odehrál šest kvalifikačních her netradičním způsobem, tedy jako jeden hráč, a to se střídáním po každém frame. Stejným způsobem probíhá celý turnaj, tedy jak semifinále i posléze finále. Jednotlivé dvojice mohou být jakéhokoli složení, nikdo však nemá výhodu či pomoc jakéhokoli handicupu. Po hrách kvalifikačních jsme se díky postupu šestnáctky nejlepších do semifinále naopak s kvartetem těch nejméně úspěšných již v tomto brzkém stádiu turnaje bohužel museli rozloučit, těmi šťastnými, kteří měli možnost své postavení vylepšit, byli šestnáctí Bohumil BrázdaJakubem Markem, kterým ještě součet 1024 bodů stačil. Naopak 1014 bodů Lukáše Obrusníka a Andrei Zuzánkové bylo pro dnešek málo.

V semifinále po mazací pauze nastoupila po kvalifikaci nejprve lepší osmička, poté páry skončivší na místě devátém až šestnáctém a všichni v páru odehráli další čtyři hry. Jejich součet poté určil podle pořadí již šťastnou osmičku, která postoupila do závěrečného finále. Prvníminepostupujícími se stali leadeři celkového pořadí Martin PalasDušanem Kovaříkem, a tak i oni si, stejně jako pár po kvalifikaci, odnesli alespoň cenu útěchy. Jejich součet 738 bodů bohužel nestačil, oproti tomu dvojici Ondřej Kvasnička a Jakub Šarišský 746 bodů těsně ano.

Nováčky turnaje jejich do posledních chvil neočekávaný postup nabudil natolik, že ve finále během čtyřech závěrečných her zahráli v součtu téměř o 100 bodů více, přesněji 844 bodů, čímž si při své premiérové účasti zasloužili i první triumf. Dlužno dodat, že Jakub Šarišský tentýž pocit zažil o týden dříve, kdy první start na jakémkoli turnaji místní herny ozdobil vítězstvím na Prosecké Popo Devítce. Na stupínku stříbrném skončili s finálovými 830 body Jakub Novák poprvé hrající s Martinem Jindřichem a bronz díky průměru rovných 200 bodů připadl Petru OndrejcoviJanem Kaňkou. Bramborový post mají předplacený, zrovna tak jako cenu za Nejvyšší výkon turnaje Václav Kváča a Lukáš Jelínek, když ani v dubnu tomu nebylo jinak, a tak zbývá dodat jejich počinek tentokrát ze semifinále a sice 277 bodů… Květnové pokračování je opět v úterý a to 23. 5., kam je již obsazovačka otevřena a těšíme se na další prima bowlingový večer.

Váš Xbowling team – bowling Duo Prosek